Zimní pauza a začátek přípravy

23.01.2014 15:19

Podzim se vyvedl nad očkávání. Náš tým, navzdory tomu, že je v soutěži nováčkem, zvítězil ve všech třinácti zápasech. Už to je pro drozdovský fotbal nečekaný a historický úspěch. Nesmíme však propadat uspokojení. Je za námi teprve polovina soutěže a i přes devítibodový náskok stále ještě nejsme vítězi I.A třídy. V zimě v kádru proběhne mnoho změn, bude třeba nabrat fyzické síly a namotivovat tým ke spanilé jízdě za postupem. 

Kádr přišel už v půběhu podzimu o 2 hráče. Tým opustil Vojtěch Šlechta z Komárova, který si v zápase za mateřský klub zlomil nohu. Druhým, který nás opustil je Matěj Fiala. Právě za něj jsme získali náhradu v podobě Tomáše Kroupy. 

Nejisté je také jarní působení několika opor. David Pergl, který se stal střeleckým klenotem a soupeře převyšoval o dvě třídy začal zimní přípravu s divizním celkem Hořovic. Jeho působení u prvního týmu mu samozřejmě ze srdce přejeme, ale náš kádr to může výrazně oslabit. Dva naši hráči také trénují s prvním týmem Cerhovic, což jim může pomoci, aby na jaro nabrali patřičnou formu.

Naše mužstvo ovšem na nic nečeká a do zimní přípravy posílilo. Na přípravu přichází útočník Michal Kindl, který hrál na podzim v Žebráku, brankář Milan Gargoš z Tlustice a krajní záložník Tomáš Mencl ze Zbirohu. Z hostování jsou pak staženi František Kovařík z Králova Dvora a Matěj Knotek z Hořovic, kteří jsou nadějí do budoucna a my se pokusíme je postupně zapracovat do prvního týmu.

Bude důležité kluky patřičně namotivovat na jaro, aby nepodlehli uspokojení, a zároveň je dostat do patřičné fyzické formy. K tomu by mělo pomoci soustředění, na které se náš tý chystá 3.2. Ze srdce doufáme, že kluci budou mít veskrze pozitivní přístup k fotbalu, snahu bojovat za Drozdov o postup do Krajského přeboru a také o místo v základní sestavě, kde je obrovská konkurence, a přesto všechno zůstanou přáteli a partou, která může v budoucnu dokázat velké věci.